Náš apartmán s velkou střešní terasou

Letenky Ryanair do Bari jsou vypsané z Prahy, Vídně a Katowic až do března 2025, rezervujte si pobyt u nás zde.

Buongiorno,
po dvanácti letech cestování do úchvatného města Monopoli jsme si konečně splnili náš sen a pořídili tam s rodinou apartmán – a to rovnou v historickém jádru města, v křivolaké uličce, jen 3 minuty pěšky od nejbližší písečné pláže a 2 minuty pěšky od starého přístavu s modrými lodičkami. Jako vášnivá cestovatelka a majitelka cestovní agentury s bohatými zkušenostmi z cest se snažím, aby měl apartmán vše, co mi vždy na dovolené chybělo.

Neradi čtete? Je pro vás každá minuta drahá?

Zde shrnutí toho nejdůležitějšího:

Lokalita: Monopoli, Apulie, Itálie

Přesná poloha: historické jádro města, úzká ulička Vico Pietro
Vzdálenost od moře: asi 80 metrů od Porto Antico
Vzdálenost od pláže: asi 5 minut chůze od písečné pláže Portavecchia
Velikost bytu: interiér 58 m2 (dispozičně 2kk), terasa 63 m2
Maximální obsazenost apartmánu: 2 dosp. os., 2 děti a 1 miminko v dětské postýlce nebo 3 dosp. os. a 1 miminko v dětské postýlce
Podlaží: 2. podlaží byt, 3. podlaží terasa
Výtah: ne, jedná se o středověkou budovu, do bytu a následně i na terasu vedou historické schody – byt je nevhodný pro osoby s problémy pohybového aparátu
Parkování: možnosti parkování jsou v pěší vzdálenosti od bytu
(mimo historické jádro města)

Vybavení bytu: ložnice s manželskou postelí a smart TV, koupelna se sprchou, WC, bidetem, fénem a kosmetikou (mýdlo, sprchový gel, šampon, kondicionér), obývací část s postelí Ikea Hemnes, jídelním stolem a plně vybavenou kuchyní (trouba, sporák, velká lednice, mrazák, myčka nádobí, Nespresso kávovar), klimatizace v obývací části, topení, pračka (na terase v technické místnosti), lůžkoviny, ručníky, vysokorychlostní internet, který dosáhne i na terasu
Vybavení pro děti: dětská postýlka, židlička, prkýnko, nočník, stolička, hračky dovnitř i na pláž v rámci tzv. „místnosti plné pokladů“ (technická místnost na terase)
Vybavení terasy: posezení, lehátka na opalování, zahradní solární sprcha, pračka a další vybavení v technické místnosti (např. slunečník a chladící taška k zapůjčení na pláž)

Monopoli apartmán s velkou střešní terasou

APARTMÁNOVÉ UBYTOVÁNÍ S MOŽNOSTÍ HOTELOVÉHO SERVISU

Vzhledem k našim skvělým vztahům v destinaci vám můžeme nabídnout pronájem apartmánu ve dvou různých tarifech – v základním a hotelovém. V základním tarifu je zahrnutý pronájem apartmánu, závěrečný úklid, lůžkoviny, ručníky a spotřeba energií. Klíč si vyzvednete v keyboxu. Pokud se rozhodnete pro hotelový tarif, můžete se navíc těšit na služby anglicky hovořící recepce (130 m od apartmánu) a bezplatný transfer stylovým tuk-tukem od nádraží k recepci, kde bude probíhat váš check-in a check-out. U obou tarifů je možné připlatit si za snídaně formou bufetu, které se podávají u recepce.

Monopoli apartmán s velkou střešní terasou
Monopoli apartmán s velkou střešní terasou

Zajímá vás celý příběh apartmánu a detaily „ze zákulisí“? 

Vlastnit nemovitost v zahraničí, konkrétně v Monopoli, byl vždycky můj sen. Už jako malé dítě jsem si vysnila ČambiTour (ha, zadařilo se! 🙂 a ČambiHotel. Protože by byl hotel jaksi moc velké sousto :-), rozhodla jsem se pro apartmán. Konkrétně na podzim 2023 na mě vyskočil inzerát na byt v Monopoli. Což o to, to se dělo poslední roky běžně, o nemovitosti v zahraničí jsem se zajímala dlouhodobě, ale tohle bylo jiné. Byl to OSUD, a to hned z několika důvodů!!!

  • Byt prodávali moji milovaní obchodní partneři, se kterými spolupracuji v rámci projektu Monopoli.cz už 10 let => znali jsme prodávajícího.
  • V bytě jsem osobně měsíc bydlela, když jsem nevěděla, co dál se životem => osobně jsem si vyzkoušela, jak se v bytě bydlí, a to i dlouhodobě
  • V bytě bydleli desítky mých klientů, někteří z nich opakovaně => ověřeno i klienty
  • Cena solidní

Okamžitě jsem napsala svým obchodním partnerům, že jsem zahlédla inzerát na prodej jejich apartmánu a že ho bereme. Nevěděla jsem, zda dostaneme hypotéku, neměla jsem spočítanou rentabilitu a vlastně se to zrovna vůbec nehodilo (byla jsem ve třetím trimestru těhotenství), jen mi to prostě celé přišlo jako nabídka, která se neodmítá! 🙂

Krátce poté jsme odletěli do Itálie vše domluvit, vyřešili jsme financování a už nebylo cesty zpět. 🙂

MÁTE ZÁJEM O PRONÁJEM APARTMÁNU?

Výborně! 🙂 Pak nás prosím kontaktujte a na všem se domluvíme. Základní cenu jsem stanovila na 35 000,-/objekt/týden mimo léto a 45 000,-/objekt/týden v létě. V ceně pronájem objektu (až pro 4 dosp. os. a miminko), energie, lůžkoviny, ručníky, drogerie k dispozici (prací gel, aviváž, kapsle/gel do myčky, kosmetika v koupelně), závěrečný úklid, italská city taxa a rady a tipy na cestu od nás. Faktura na firmu samozřejmě možná. Ceny se mohou mírně lišit dle aktuální situace (first minute/last minute, svátky apod.). Minimální délka pobytu: 4 noci. U delších pobytů možná sleva.

VOLNÉ TERMÍNY 2024:

6.6.-12.6.
24.6.-29.6.
20.7.-23.7.
30.7.-19.8.
23.8.-11.9.
18.9.-27.9.
2.10.-25.10.
1.11. a dále

Termíny, které neuvádím, jsou vyprodané.
Možnost zajištění snídaně formou bufetu 2 minuty chůze od bytu a služeb anglicky hovořící recepce.

Monopoli apartmán s velkou střešní terasou

Kdyby vás zajímaly další příběhy kolem apartmánu, zajímavé akce nebo třeba novinky z města, neváhejte sledovat naši FC stránku Casa Lucia.

Už teď se těšíme, až vás u nás přivítáme! 🙂
Lucka, Dan a Irena